Почетна Тагови обука

Таг: обука

Македонија 2025 објави повик за обука за развој на бизнис вештини

0
Македонските претприемачи ќе имаат можност да ги развијат своите аналитички вештини и во целост да го развијат чувството за бизнис на претстојната обука за...

CEFE обучи 20 нови тренери за претприемништво!

0
Еден од клучните проблеми со кои се соочува Македонија денеска е заминувањето на младите во развиените држави и ниското ниво на претприемачки вештини кај населението. Тоа...

Поради вештачката интелигенција 120 милиони луѓе во светот ќе треба да...

0
Времето кога луѓето биле сигурни од првиот ден на вработувањетот дека ќе останат на работа до пензионирање одамна помина и денес веќе нема никаква...

Кабтел одржа работилница за опасностите на интернетот во СОС Детското село

0
Кабтел веќе неколку години редум одржува обуки и работилници на тема “Заштита на децата од опасностите на интернет”, како поддршка на ОН Конвенција за...

Срѓан Лисац: Светот бара органски вина. Македонија може да ги понуди!

0
Минатиот месец за прв пат се одржаа винските обуки во рамките на Wine Educator www.wineeducator.mk. Обуката ја држи Срѓан Лисац, реномиран експерт во оваа област....

Мастер сомелиерот Петар Величковиќ во Скопје ќе едуцира за сортни вина...

0
Петар Величковиќ, еден од најентузијастичките мастер сомелиери на Балканот кој е дел од WEST Wine, ќе едуцира за вина кои се застапени во винските...

Обуки за вински ентузијасти на светски реномираната Лондонска школа за вино...

0
Винарската визба „Тиквеш“ ја доби акредитацијата за организирање обуки на престижната Лондонска школа за вино и жестоки пијалаци – Wine & Spirits Education Trust...

Пивара Скопје лансираше дигитална платформа за едукација на млади

0
Пивара Скопје креираше нова дигиталната платформа која ќе им овозможи на дополнителен број млади невработени лица, особено на оние што живеат во надвор од...

Нови PopUp курсеви во Brainster: Научи 1 вештина за 1 ден!

0
Дигиталната ера расте со брзо темпо, па Brainster повторно воведува нов концепт - focused learning.Денес ги лансира еднодневните PopUp курсеви, на кои секој може...

Кучињата во Велика Британија ќе се обучуваат да откриваат рак на...

0
Кучињата во Велика Британија поминуваат обуки со цел кај луѓето да можат да откриваат рак на црева. Дел од британското медицинско истражување е оваа...