-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови обуки

Таг: обуки

ФИТР и Семос Едукација: Бесплатни обуки за 1000 лица за вештачка...

Семос Едукација и Фондот за иновации и технолошки развој започнуваат партнерски проект за развивање и поголема имплементација на вештачката интелигенција во државата....

Со обуките за визуелни ефекти и 3Д анимација, 60 учесници поддржани...

Вкупно 60 учесници успешно ја завршија реализацијата на шест месечните обуки кои имаа за цел да оформат специјализирани и лесно вработливи кариерни...

Италија планира да воведе „бонус за домаќинки“ со цел да се...

Италија се надева дека новиот фонд за обуки на жени ќе помогне да се намали половиот јаз во земјата. Во рамките на...

Лондон ги користи старите автобуси како засолништа за бездомници

Лондон почна да ги претвора старите автобуси во засолништа за бездомниците, каде што им се нуди поддршка и помош за повторно да застанат на...

Во тек е повикот за Soft Skills Academy Skopje – академија...

Поттикнати од новите трендови за да им излезе во пресрет на студентите при градењето на свoите кариери, EESTEC LC Skopje организира серијa нa бесплатни...

Започна пријавувањето за бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени лица

Започна пријавувањето за бесплатни обуки наменети за сите невработени лица кои се заинтересирани за стекнување напредни вештини од областа на информатиката Проектот е  организиран како дел од активните мерки на Агенција за вработување...

Центарот за управување со знаење го претстави проектот „Образование за идеи,...

Центарот за управување со знаење од Скопје денес во своите простории го презентираше проектот „Образование за идеи, пронајдоци и иновации за претприемништво“ во кој...

НАЈПОПУЛАРНИ