Почетна Тагови паѓање

Таг: паѓање

Alphabet направи паметни чевли кои детектираат кога ќе паднете

0
Според извори на CNBC, компанијата-мајка на Google, Alphabet, направила прототип на паметни чевли кои го мерат секое движење и вашата тежина и можат да...

Футролa за телефон се отвора како воздушно перниче и го штити...

0
Многумина ги фаќа паника кога телефонот им паѓа на земја од страв да не се скрши екранот. Затоа Филип Френцел, 25-годишен студент на Универзитетот...