Почетна Тагови продавница

Таг: продавница

Најголемата „Хари Потер“ продавница се отвора во Њујорк

0
Сите фанови на најпознатиот и најпродаваниот серијал книги во светот, „Хари Потер“, ќе ги израдува оваа вест - во Њујорк се отвора најголемата „Хари...

Во иднина продавниците ќе доаѓаат до нас наместо ние да одиме...

0
Robomart е првата роботизирана продавница-автомобил во светот која ви овозможува да купувате од удобноста на вашиот дом, но не онлајн, туку во живо. ...

Само еден бит до дигитализација – нова иновативна Телеком продавница

0
Од денес, Македонски Телеком ќе им овозможи ново дигитално искуство на своите корисници – во новата продавница, во управната зграда на Телеком, на плоштадот,...

Македонски Телеком отвора нова, иновативна продавница

0
Персонализирано корисничко искуство, интерактивна сценографија за запознавање со технолошките новитети, отворен простор за изложување на производите и директна отворена комуникација со вработените. Ова е новиот концепт на...

Отворена првата Xiaomi Mi продавница во Хрватска

0
По отворањето на продавница воВиена кон крајот на мај годинава, како и неодамнешното отворање на продавница во Лондон, четвртиот светски производител на мобилни телефони...

ВИДЕО: The Dreamery e „продавница за спиење“ во Њујорк

0
The Dreamery  во Њујорк е место каде што можете вистински да избегате од брзината и бучавата на модерниот живот. Практично, тоа е продавница на...

Новата продавница на Apple во Милано се наоѓа под земја, а...

0
Компанијата Foster + Partners ги откри фотографиите на најновата продавница на Apple во Милано. Продавницата е направена според концептот на Town Square и во...

Amazon отвора уште една продавница без каси и касиери

0
Amazon пред две години прикажа како ја замислува иднината на купување во продавници - наместо класичниот начин на купување каде што луѓето чекаат во...

Сите домашни уникатни и рачно изработени производи на едно место –...

0
www.sozdadi.com е официјално лансирана! Sozdadi.com  е првата регионална заедница, која поврзува и се стреми кон поддршка на мали бизниси и домашно производство. Онлајн заедница...

Конечно е отворена револуционeрната продавница на Amazon која ќе го смени...

0
За продавницата од иднината на Amazon се пишуваше многу. Пред малку повеќе од една година Amazon го претстави својот концепт за револуционерна продавница без...