25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020
Почетна Тагови тест

Таг: тест

Американски научници направија тест кој го открива корона вирусот пред болниот...

Научници кои работат за американската војска дизајнираа нов тест за КОВИД 19 кој потенцијално би можел да ги идентификува луѓето кои се...

Научници создадоа едноставен тест на крв кој открива над 50 видови...

Едноставен тес на крвта може да открие повеќе од 50 видови рак, често пред да се појават какви било знаци или симптоми,...

Американци направија тест кој за пет минути открива кој е заразен...

Американската компанија Abbott Laboratories направи тест со помош на кој за пет минути може да се провери дали некој е заразен со...

Нов тест може да провери дали печурките се отровни за само...

Иако многумина едноставно земаат кеса со печурки од продавница, друи преферираат да си наберат свежи печурки. Но, неточното идентификување на дивите печурки...

Со отпечаток од прст ќе се проверува дали некој зел кокаин...

Развиен е едноставен и брз тест кој може да идентификува дали некој зел кокаин со едноставен отпечаток од прст . Толку...

Нов тест на крвта ќе детектира рак на дојка пет години...

Истражувачи тврдат дека тест на крвта ќе може да открие рак на дојка дури пет години пред да се појават првите клинички...

Едноставен трик со кој може да проверите дали вашето его му...

Некои луѓе, со оглед на поголемата одговорност, растат после предизвиците. Градат нови вештини, преземаат поголеми проекти и настојуваат да ги задоволат потребите на своите...

Револуционерен нов тест открива кој било вид канцер за само десет...

Научници од Универзитетот Бризбејн дојдоа до откритие кое би можело целосно да го промени начинот на кој се открива и лечи канцерот. Имено, канцерот...

Lia е биоразградлив тест за бременост направен од тоалетна хартија

Околу 1.000 тони пластика од тестови за бременост завршува на депонија секоја година, па токму затоа е време за редизајн и реосмислување на тестовите...

Нов тест за анализа на крвта открива осум различни типови на...

Познат како течна биопсија, овој нов тест е значително различен од стандардната биопсија. Истражувачите кои го развиле тестот велат дека истиот може да детектира...

НАЈПОПУЛАРНИ