Почетна Тагови 2018

Таг: 2018

Ова се најпродаваните електрични возила во Европа во 2018 година

0
Aналитичката агенција JATO Dynamics која редовно ги истражува и рангира најпопуларните електрични возила во светот, објави податоци дека за првите пет месеци од годинава,...

Ова се 10 најдобри европски дестинации за 2018 година според Lonely...

0
Ескпертите за патувања на Lonely Planet го истражиле секој дел од Европа за да ги идентификуваат најдобрите десет дестинации кои мора да се посетат...

Шестото издание на Codefest Tech Festival од 20 до 22 април...

0
Оваа година ќе се одржи шестото по ред издание на фестивалот за кодирање Codefest Tech Festival, кој традиционално се одржува во Охрид во организација...

TripAdvisor ги објави најпопуларните дестинации во светот за 2018 година

0
TripAdvisor пред неколку дена ја објави својата листа на најпопуларни дестинации ширум светот за 2018 година. Можеби е веќе време да почнете да размислувате...

Четиринаесетто издание на Саемот за вработување и кариера од 12 до...

0
Организаторот БЕСТ Скопје го најави четиринаесеттото издание на Саемот за вработување и кариера - Job Fair кој ќе се одржи од 12 до 16...

Шест бизнис книги кои мора да ги прочитате во 2018 година

0
Дури и доколку не сте дел од бизнис светот, од бизнис литературата може да извлечете лекции кои можат да ви се најдат и во...

Шест технолошки предвидувања за 2018 година

0
Многу аналитирачи истакнаа дека 2017 година била мрачна за технолошката индустрија и дека беше одбележана од предвидливи надоградувања и спектакуларни падови. Се предвидува дека новата...

Девет нешта од кои секој претприемач треба да се ослободи за...

0
Започнете со ослободување од споредби со другиот, перфекционизам и одолговлекувања! Како претприемач, вие сте сами на себе најдобар пријател и најлош непријател. Можете да ја...

Македонците можат да патуваат без виза во 112 држави

0
На ранг листата на пасоши според бројот на држави во кои може да се отпатува без виза Македонија се наоѓа на 46. место, чии...

Седум трендови во дигиталниот маркетинг во Македонија

0
На покана од ИТ.мк, Здружението за интерактивно огласување ИАБ Македонија, издвојува неколку топ трендови во дигиталниот маркетинг кои не очекуваат во наредната година и за...