4.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови

Таг: 3Д

Мадрид го доби првиот 3Д печатен мост за пешаци

На 14 декември минатата година во паркот Кастиља Ла Манча јужно од Мадрид официјално беше отворен првиот 3Д печатен мост за пешаци. Составен е од...

НАЈПОПУЛАРНИ