Почетна Тагови 737 Max 10

Таг: 737 Max 10

Boeing го претстави најголемиот патнички авион

0
И покрај разнишаната репутација и падот на продажбата поради авионските несреќи, Boing ја претставни најголемата верзија на своите патнички летала во контроверзната линија 737...