Почетна Тагови American Express

Таг: American Express

American Express ќе прави кредитни картички од рециклирана пластика од океаните

0
Пластиката е дел од многу производи денес, вклучително и кредитните картички. American Express планира да ги направи првите кредитни картички направени од пластика собрана...