Почетна Тагови Beresheet

Таг: Beresheet

Првата израелска мисија на Месечината испрати селфи од Земјата

0
Израелскиот вселенски брод Beresheet, кој лета кон Месечината, ја испрати првата фотографија на која се гледа знамето на Израел, дел од бродот и во...

SpaceX лансираше ракета со првото израелско роботизирано летало – крајната дестинација...

0
Ракетата Falcon 9 на компанијата SpaceX беше лансирана вчеравечер од Флорида носејќи го првото израелско летало во мисија на Месечината, која ако успее, ќе...