Почетна Тагови CUBIC

Таг: CUBIC

Вашето лице ќе ги замени билетите за метро

0
Технолошка компанија тестира концепт кој ќе им овозможи на луѓето да патуваат со помош на технологија за препознавање лице. Компанијата CUBIC од Сан Диего...