17.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови Huawei

Таг: Huawei

На средината на октомври пристигнува првиот вистински паметен телефон со вештачка...

Нема сомнение дека Huawei прилично брзо, самоуверени и цврсто се позиционира како еден од најдобрите играчи на пазарот на паметни телефони, Кинеската компанија со...

Huawei ќе претстави нов паметен телефон со технологија на вештачка интелигенција

Новиот модел Mate 10 ќе пристигне во октомври  Huawei како компанија неодамна ги отстрани Apple од второто место на листата на најголеми произведувачи на паметни...

DT и Huawei ја реализираа првата 5G конекција во Европа

Мрежата на Deutsche Telekom во Германија е подготвена за 5G. На комерцијалната мрежа на DT во центарот на Берлин оживеа 5G конекција со брзина...

НАЈПОПУЛАРНИ