Почетна Тагови Lyft

Таг: Lyft

Toyota ќе го купи делот за беспилотни возила на компанијата за...

0
Toyota ќе ја купи технологијата за беспилотни возила на Lyft за 55 милиони долари, изјавија компаниите. Тоа е во насока на напорите на јапонската...

Lyft патентираше систем за комуникација меѓу возилата и пешаците

0
Автономните возила ќе покажуваат светлечки пораки за да им сигнализираат на луѓето каде ќе се движат, а сето тоа ќе биде овозможено со патентираниот...

Компанијата за споделен превоз Lyft направи пиво со кое добивате попуст...

0
Lyft склучи партнерство со пиварницата Baderbrau Brewing од Чикаго за да направи сопствено брендирано пиво. Пивото се вика Five Star Lager и е ребрендирано...

За Денот на вештерките Lyft на своите патници им организираше хорор...

0
По стартот на втората сезона од хорор-серијата Stranger Things на Netflix, компанијата за споделување превоз Lyft на клиентите во Филаделфија и во Лос Анѓелес...