Почетна Тагови Mad Max

Таг: Mad Max

Tesla ќе овозможи „лудо возење“ со електричните камиони Tesla Semi

0
Милијардерот Илон Маск на својот Twitter профил најави дека компанијата работи на посебен начин на возење на нивните електрични камиони Tesla Semi наречен Mad...