Почетна Тагови Nasa Space App Chalenge

Таг: Nasa Space App Chalenge

Сензори кои откриваат вода на Марс, првонаграден проект на NASA Space Apps...

0
Три тима од Македонија ќе се натпреваруваат за глобална награда на НАСА „Помогни им на другите да ја откријат земјата“, „Вулкани, санти мраз и астероиди„,...