-1.6 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020
Почетна Тагови Tokić

Таг: Tokić

Хрватски иноватори направија целосно автономни мобилни роботи

Интеграцијата на роботите во секојдневната работа не е нешто за што само читаме или гледаме на телевизија. Компаниите се се' позаинтересирани за воведување на...

НАЈПОПУЛАРНИ