8 C
Skopje
петок, декември 4, 2020

Пад на вредноста на биткоин на азиските берзи за 25%

Kabtel desktop

Биткоин загуби 25% од својата вредност во првите неколку часа од отворањето на денешното тргување на азиските пазари.

Падот на вредноста се случува во моменти кога расте загриженоста околу најавата за можни регулаторни мерки откако Министерството за финансии на Јужна Кореја соопшти дека не е исклучено да ја забрани трговијата со криптовалути.

Најновиот пад од 25%, со што биткоин се намали на 10 182 долари, се случи на берзата Битстамп во Луксембург.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •