13.7 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020

Kapsul е нова генерација паметен клима уред

Клима-уредите не се новина и постојат околу 60 години и во летните месеци се вистински спас од горештините. Но, корисничкото искуство не секогаш е пријатно. Најчесто клима-уредите се големи, не се убави на изглед, гласни се и тешки за поставување.

Се досега. Компанијата Noria дизајнираше клима-уред кај кој се решени сите тие проблеми. Има преубав дизајн, лесно се поставува, се управува далечински, може да се програмира. Животот многу ќе ви биде олеснет со овој Kapsul.

Интуитивниот термостат ја олеснува интеракцијата. Паметните функции значат дека Kapsul може да се контролира преку Вluetooth и да се вклучува кога е евтина струјата, а сето тоа да се контролира преку iPhone или Android телефон.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •