-7.2 C
Skopje
вторник, јануари 25, 2022

Прва годишна конференција за е-трговија во Македонија

Kabtel desktop

Во Скопје денеска ќе се одржи Првата македонска годишна конференција за е-трговија што ја организира Асоцијацијата за е-трговија на Македонија.

На конференцијата ќе се обрати претседателката на Асоцијацијата за е-трговија Нина Ангеловска, а од страна на организаторите најавено е и присуство на министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски.

МИА

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!