11 C
Skopje
вторник, мај 26, 2020

Кои се Superbrands во Македонија за 2018 година?

Kabtel desktop

Повеќе од 1000 домашни и меѓународни брендови, распоредени во 23 категории, се наоѓаа на списокот на финалисти  изготвен во соработка со водечките маркетиншки и агенции за испитување на пазарот. За најдобрите се гласаше врз основа на квалитет, сигурност, препознатливост и емотивна приврзаност. Во процес на одбирање, покрај стручното жири, учествуваа и преку 5.000 потрошувачи.

 

Добитници на признанието Супербрендс Македонија за 2017 и 2018 година се:

Брилијант

Халкбанк

Акцент

ТВ24

Стоби Флипс

Еуролинк

Капитал

Еурофарм

Кибела

Кореа Ауто Трејд

Еден на еден

Брансис

Коузон

Раде Кончар ТЕП

Плива

Весна Гиновска Илкова

Пропоинт

Крушево

Златна Буба Мара

Универзитетот за туризам и менаџмент

Спорт Визион

Телекабел и

Витанез.

 

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •