11 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Српскиот бизнисмен Богољуб Кариќ ќе гради цел град во Германија

Kabtel desktop

Бизнисменот Богољуб Кариќ тргнува во нови потфати и планира во Германија да изгради цел град. Кариќ на својот профил на Facebook наведе дека после состанок во Берлин неговата компанија BK Group, која е најголема компанија во Србија, отворила значајни бизнис можности проектот Tesla city да биде реализиран во Германија, каде што бизнис партнери му се компании заинтересирани за соработка.

Изградбата на Tesla city ќе биде со примена на врвна смарт технологија, како и ниска цена на становите.

BK Group гради импресивни комплекси во 17 држави од Австрија преку земјите од бившиот Советски Сојуз со Обединетите Арапски Емирати и Кина, со посебен акцент на Minsk World, најголемиот градежен потфат во Европа.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •