1.6 C
Skopje
понеделник, декември 9, 2019

Долго очекуваниот Самсунг телефон со свитлив екран пристигнува и на европскиот пазар

Kabtel desktop

Од Samsung се надеваат дека ќе имаат повече среќа со вториот обид за продажба на својот телефон со екран кој се свиткува Galaxy Fold. Откако се покажа дека екранот не е издржлив, јужнпкорејската компанија го одложи почетокот на продажбата на тој уред додека да ги решат сите проблеми со екранот, а неодамна објавија дека се подготвени за ново лансирање и продажба на Fold.
Денес конечно е официјално познато и точно кога 0вој револуционерен телефон ќе може да се купи по цена од 2.000 долари. Веќе од утре телефонот ќе почне да се продава во Јужна Кореја и ќе биде интересно да се види и каква ќе биде побарувачката за Fold, како и првите рецензии на новите корисници.
Потоа од 18 септември ќе биде достапен и на европскио пазар и ќе може да се купи во Германија, Франција и во Велика Британија. Од тој датум ќе биде достапен и во Синагпур, додека почетокот на продажбата во САД е планиран за 27 септември. Што се однесува на балканските пазари, тој нема да биде достапен тука и единствена опција е да се нарача или да се купи од странство.
Samsung моментално го презентира Galaxy Fold на големиот технолошки саем IFA во Берлин. Освен самиот телефон, најавен е и сервисот Galaxy Fold Premier Service, кој е вклучен во цената на уредот и преку кој корисниците ќе добијат поддршка за сите прашања или евентуални проблеми кои би можеле да ги имаат со екранот.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •