Почетна Тагови Samsung

Таг: Samsung

Samsung развива мобилен телефон со двоен преклоп

0
Компанијата Samsung наводно работи на мобилен телефон со механизам за двојно преклопување. Станува збор за уред кој се состои од три сегменти, а може...

Samsung во Ирска ќе ги доставува телефоните и таблетите Galaxy со...

0
Компанијата Samsung во Ирска стартува услуга на достава на уредите од семејството на Galaxy. Некои купувачи на Samsung на домашна адреса ќе ги добијат...

Samsung ќе ја претстави новата генерација телефони на 14 јануари

0
Во текот на изминатата година со работата на далечина и времето кое го поминувавме дома мобилната технологија зазеде централно место во нашето секојдневие и...

После Apple, уште еден гигант нема да дава полначи со телефоните

0
Кога Apple ја претстави новата серија iPhone 12 се дигна голема прашина околу тоа зошто во кутиите со телефоните нема полнач. Компанијата од...

Четири компании подготвуваат флексибилни телефони за идната година

0
Освен Samsung, кој идната година планира да претстави три нови модели на флексибилни телефони, идната година можеме да ги очекуваме и првите модели на...

Samsung воведува вештачки луѓе на своите телефони

0
Вештачката интелигенција зазема замав, па досега слушавме гласини за воведување на личниот гласовен асистент Siri на iPhone, а сега Samsung оди чекор понапред и...

Koj е најпродаваниот телефон во светот?

0
Познатата компанија за аналитика на пазарот Canalys ги објави податоците за десетте најпродавани паметни телефони во третиот квартал од годинава. Иако меѓу најпродаваните 10...

Samsung ја претставува SmartThings Find, новиот начин за брзо и едноставно...

0
Компанијата Samsung Electronics ја воведе SmartThings Find, новата услуга која што помага во брзо и едноставно лоцирање на Galaxy уредите. По пријавувањето на шест...

Samsung подготвува телефон кој ќе се преклопува на три дела

0
Samsung со своите флексибилни телефони покажа во кој правец мож да се движи развојот на паметните телефони во иднина. Со Galaxy Fold, Z Flip...

Почина претседателот на гигантот Samsung

0
Харизматичниотѕ лидер на групацијата Samsung, Ли Кун-хи, кој го изгради Samsung до водечки производител на паметни телефони умре во саботата, откако помина повеќе од...