Луксузните часовници на OMEGA на 95. издание на Оскарите

- Advertisement -

Црвениот тепих беше поставен во срцето на Лос Анџелес каде што се одржа 95-тото доделување на Оскарите. Домаќин на познатиот настан беше театарот Долби, каде што уште еднаш беа наградени најдобрите актери, режисери, продуценти и други таленти во кинематографската индустрија. Ова се уметниците и победниците кои во оваа пригода носеа OMEGA.

Брендан Фрејзер

- Advertisement -

Победникот во категоријата Актер во главна улога за филмот „The Whale“, Брендан Фрејзер носеше OMEGA Speedmaster Chronoscope од не’рѓосувачки челик, со сребренест дисплеј, сино кожено ременче и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 329.33.43.51.02.001

- Advertisement -

Ке Хуј Куан

Победникот во категоријата Актер во споредна улога за „Everything Everywhere All at Once“, Ке Хуј Куан носеше OMEGA Globemaster од не’рѓосувачки челик, со опалин сребренест дисплеј и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

- Advertisement -

Референца за часовникот: 130.30.39.21.02.001

Никол Кидман

Добитничка на Оскар во 2003 година, Никол Кидман беше на сцената како една од презентерките на вечерта. Долгогодишниот амбасадор на брендот носеше часовник од серијата OMEGA Museum од 18-каратно бело злато.

Аријана ДеБосе

Минатогодишната најдобра споредна женска улога имаше гламурозно појавување како водителка на настанот. Таа носеше OMEGA De Ville Prestige од нерѓосувачки челик, со бисерен дисплеј дополнет со PVD Sedna златни стрелки и римски бројки.

Референца за часовникот: 434.10.28.60.05.001

Ендру Гарфилд

Водителот на вечерта, Ендру Гарфилд носеше OMEGA De Ville Trésor во 18-каратно Sedna™ злато, со сребренест дисплеј од опалин со куполен винтиџ дезен „clous de Paris“.

Референца за часовникот: 432.53.40.21.02.002

Трој Костур

Американскиот актер носеше OMEGA De Ville Prestige од нерѓосувачки челик и 18-каратно Sedna™ злато, со куполен PVD сив дисплеј, темно сиво кожено ременче и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 434.23.40.20.06.001

Бери Кеоган

Номиниран во категоријата за најдобар Актер во споредна улога за „The Banshees of Inisherin“, Бери Кеоган носеше OMEGA Globemaster со опалински сребренкаст дисплеј и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 130.30.39.21.02.001

Хери Шум Џуниор

Американскиот актер носеше OMEGA De Ville Prestige од нерѓосувачки челик, со куполен PVD темно син дисплеј, темно сино кожено ременче и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 434.13.40.20.03.001

Дени Рамирез

Актерот Дени Рамирез носеше OMEGA De Ville Prestige во 18-каратно Sedna™ злато, со куполен сребренест дисплеј, кафено кожено ременче и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 43453402002001

Рис Фелдман

Ѕвездата на ТикТок носеше OMEGA Speedmaster Moonwatch од не’рѓосувачки челик, со црн дисплеј и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 310.30.42.50.01.002

Александер Дрејмон

Германскиот актер носеше OMEGA Speedmaster Moonwatch во 18-каратно Canopus™ злато, со сребренест дисплеј и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 310.60.42.50.02.001

Луис Пулман

Американскиот актер носеше OMEGA De Ville Trésor од не’рѓосувачки челик, со куполен опалин сребренест дисплеј, црно кожено ременче и механизам од типот Co-Axial Master Chronometer.

Референца за часовникот: 435.13.40.21.02.001

Официјални застапници на OMEGA во Македонија се „Божиновски часовници и накит“.

Сподели!
- Advertisement -