4.3 C
Skopje
недела, декември 8, 2019

Младиот бренд Pastello го менува македонскиот пазар за осветлување

Pastello го видовме на овогодинешното издание на Skopje Design Week 2017 каде го доби признанието Најдобар млад бренд. Тимот кој стои позади брендот работи во апсолутна...

„CANNASOAP“ на македонски „Федор“ е еден од ретките природни сапуни во...

Компанијата неодамна лансираше ретро сетови за бричење со органскиот сапун „Sens Vintage“ и рачно изработени сечило од јапонски VG-10 челик, четка со silver badger...

Работата со глобално познати брендови е предизвик кој бара многу знаење...

Ако нешто можеме да научиме од светот на луксузните брендови, тоа е дека стремежот за совршенство и перфекционизам секогаш вродуваат со плод и дека...

Да создадеме образование кое ќе ги подготви децата постојано да учат...

За само неколку месеци колку што г-н Бенџамин Перкс е прв човек на Уницеф во Скопје, има реализирано огромен број на активности насочени кон...

Иновациите како професија и фокус за бизнис успех

Стојче Тасков е бизнисмен, визионер, иноватор, човек кој има создадено неколку старт aп компании во и надвор од Македонија и кој храбро се носи со...

Компаниите грижливи за балансот меѓу приватниот и професионалниот живот се за...

Во интервју со Диана Кобас Дешковиќ, иницијаторка на проектот MAMFORCE и авторката на MAMFORCE стандардот зборуваме за големото значење и влијание кое приватниот живот...

Македонската онлајн продавница OutletON со големи амбиции да стане Amazon на...

OutletON е бренд кој успешно работи скоро четири години на македонскиот пазар, а од пред две години започна да го освојува и српскиот и...

Лесно и брзо до помош при учење со TeachHoot, првата македонска...

26 тутори на TeachHoot во моментов дават приватни часови по класичните математика, физика, хемија, англиски јазик, но се зголемува бројот на тутори и по...

Патар и Калин: Поддржете ја Tip of the Week кампањата на...

Во тек е кампања за групно финансирање на интернационалното издание на Tip of the week® на глобалната платформа, Kickstarter. Целта на проектот е во период од...

Ова се штипските гимназијалци кои измислија маска за телефон за лица...

Тимот од матуранти составен од Никола Патриклиски, Гордана Арсова, Андреа Спирова, Марија Трајковска и Стефан Маневски под менторство на професорот по бизнис и економија,...

НАЈПОПУЛАРНИ