19.8 C
Skopje
сабота, јуни 12, 2021

Мобилен свет

Kabtel desktop

Huawei Mate 30 Pro ќе има вкупно седум камери

На Интернет се појавија спецификациите за новиот смартфон на Huawei - Mate 30 Pro. Со оглед на тоа дека серијата Mate 30 нема дозвола за...

Претставена новата генерација iPhone со најбрз процесор и професионални камери

Тим Кук, извршниот директор на Apple, вчера ги претстави најновите уреди на кои работеле изминатите неколку месеци. Дека не треба да очекуваме револуционерни производи...

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11

Apple најави дека по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11, а свечениот настан ќе се случи...

Долго очекуваниот Самсунг телефон со свитлив екран пристигнува и на европскиот пазар

Од Samsung се надеваат дека ќе имаат повече среќа со вториот обид за продажба на својот телефон со екран кој се свиткува Galaxy Fold....

Huawei во Берлин го претстави првиот 5G процесор во светот

Извршниот директор на кинескиот технолошки гигант Huawei, Ричард Ју, денес на саемот IFA во Берлин го претстави новиот процесор Kirin 990 со интегриран 5G...

Денес е лансиран Samsung Galaxy Fold

Уредот на преклоп кој ја дефинира својата категорија инспирира нови мобилни искуства со својот UX кој може да се уреди, мобилност и моќен мултитаскинг   Samsung...

Huawei потврди дека на 19 септември ќе го претстави новиот модел Mate 30

Од Huawei потврдија дека нивниот нов модел на смартфон Mate 30 ќе биде претставен во Минхен, Германија, на 19 септември во рамките на настанот...

Новиот Samsung Galaxy A30s помоќен и со понапредни клучни спецификации

  Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот модел на телефони Galaxy A30s со современ изглед и напредни иновации. Покрај сестраната камера, Infinity Display и...

Наскоро почнува продажбата на најочекуваниот телефон годинава – Samsung Galaxy Fold

Некои од големите мобилни компании веќе ги претставија своите најнови мобилни телефони за годинава, а некои како Apple оечкуваме да го направат тоа во...

Huawei планира да го претстави новиот Mate 30 без Android

Иако уште не е официјално потврдено, според гласините Huawei планира на средината на септември да го претстави новиот Huawei Mate 30, меѓутоа, наводно без...

НАЈПОПУЛАРНИ