30 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Мобилен свет

Kabtel desktop

Унгарски стартап кој развива иновативни решенија за автономни возила привлече инвестиција од 20 милиони долари

AImotive, стартап компанија од Унгарија која развива технологија базирана на вештачка интелигенција, со проектот “vision-firs“ привлече инвестиција од 20 милиони долари со...

ŠKODA освои шест награди „Семеен автомобил на годината“ во изборот на читатели на АУТО Штрасенверкер

OCTAVIA COMBI освои награда за „Најдобар дизајн“OCTAVIA COMBI и SUPERB COMBI ја освоија наградата за „Најдобра технологија“ SUPERB COMBI беше прогласен за „Најдобра вредност за...

Новата генерација на најпосакуваниот семеен автомобил е тука: Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

Бидејќи со сè што правиме, главниот фокус е секогаш на клиентот. Секој производ или услуга што ги нудиме целат кон тоа да предизвикаат...

Нов SEAT Ateca 2020: засилување на успешната приказна

SEAT го освежува успешниот SUV - Ateca со воведувањето на производната верзија за 2020 година. Преработеното возило ќе се заснова на своите компактни SUV...

Facebook ја претстави интернет продавницата Facebook Shop за мали претприемачи

Facebook ја претстави својата верзија на онлајн продавница осмислена како едноставен канал за продажба за малите претприемачи. Како што истакнаа во текот...

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

Емотивен, ефикасен, електрифициран: новиот ŠKODA ENYAQ iV означува пионерски чекор напред во стратегијата на ŠKODA. Првиот модел базиран на MEB модуларната платформа за електрични автомобили...

Нов патент на Xiaomi открива смартфон на преклоп со камери кои се ротираат

Нов патент на Xiaomi откри смартфон со интересен дизајн. Станува збор за смартфон на преклоп како Moto Razr и Samsung Galaxy Z...

Samsung Galaxy A41 и A21s – врвна иновација!

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави најновите паметни телефони од А серијата - Galaxy A21s и Galaxy A41, кои воодушевуваат со...

А1 Македонија лансираше нов ексклузивен смартфон на пазарот – А1 Alpha 20

А1 Мaкедонија го лансираше новиот А1 смартфон на пазарот – А1 Alpha 20. Овој уред е трета генерација на А1 смартфони, на...

Исланд еден месец користи апликација за следење на болните од корона но, резултатите не се одушевувачки

Една од земјите кои се исклучително фалени поради начинот на кој се справуваат со пандемијата на корона вирусот е Исланд. Малата островска...

НАЈПОПУЛАРНИ