14.8 C
Skopje
среда, ноември 20, 2019
Почетна Тагови нулта

Таг: нулта

Научници веруваат дека пронашле начин за претворање на крвната група А...

Научници од Универзитетот Британска Колумбија веруваат дека шронашле начин за претворање на крвната група А во универзалната група нулта, што е потребно само кај...

НАЈПОПУЛАРНИ