Почетна Тагови патување

Таг: патување

Од идната недела ќе почне издавањето КОВИД сертификати

0
Министерот за здравство Венко Филипче денеска најави дека од идната недела во државава ќе се издаваат ковид сертификати со кои ќе може да се...

National Geographic состави листа со најдобрите дестинации за 2021 година

0
Плановите за крајот на годината на сите нас се изменија поради корона вирусот, па тоа е случај и со годишните листи со дестинации за...

Европската комисија ја пушти во употреба веб-страницата за следење во кои...

0
Европската комисија ја пушти во употреба веб-страница на која им се нудат на туристите информации каде можат да патуваат низ ЕУ. Поточно, во кои...

Границите на земјите на ЕУ затворени до 15 јуни

0
Европската комисија ги повика земјите-членки на ЕУ и на Шенген зоната уште за 30 дена да го продолжат привременото ограничување на патувањата во земјите-членки....

Скопскиот аеродром воведе е-порти за претпристапна контрола

0
Скопскиот аеродром се воведени е-порти за предпристапна контрола. Оваа новина беше објавена на фејсбук профилот на скопскиот аеродром, а во интервју за Скопје Инфо ја...

Радосна вест ако патувате за празниците – Google Translate сега е...

0
Една од најкористените апликации кои можете да ги имате на својот смартфон кога патувате сигурно е Google Translate, односно преведувачот на Google. Денес речиси...

Ако одите на патување и ви треба интернет, еве што да...

0
Празниците може да се искористат за патување и одмор, а до сите патници ФБИ упати битно предупредување до кое би требало да се придржуваат...

Научниците тврдат дека патувањето не прави посреќни отколку парите!

0
Зоштo многу луѓе одат на шопинг секогаш кога имаат малку повеќе пари во паричник? Затоа што материјалното богатство не прави среќни, барем на одредено...

Ова е најмладиот светски патник – на 21 година има посетено...

0
Лекси Алфорд има 21 година, а веќе има посетено 196 земји од целиот свет. Таа тврди дека станала најмладата личност која го прошетала целиот...

Патувате сами? Самсунг со седум совети за “соло“ патување ова лето

0
Кога се работи за патување, милениумците од женски пол ги менуваат правилата и се одлучуваат да патуваат сами ова лето, со повеќе од 4,6...