Почетна Тагови печурки

Таг: печурки

Нов тест може да провери дали печурките се отровни за само...

0
Иако многумина едноставно земаат кеса со печурки од продавница, друи преферираат да си наберат свежи печурки. Но, неточното идентификување на дивите печурки може да...

Печурки кои јадат пластика се најновото оружје во борбата со пластичниот...

0
Едно ново истражување на Кралските ботанички градини во Кју, Лондон, покажа дека печурките можат да го забрзаат разложувањето на пластиката од пластичниот отпад. Печурките...

АНАЛИЗА: Каква храна ќе јадеме во иднина?

0
Бидејќи планетата Земја постојано се менува под наше влијание, се менуваат и ресурсите кои ни се на располагање за преживување. Тие стануваат се поограничени...

Овие вегански патики се направени од печурки

0
Нина Фабер е дизајнер на производи направени од печурки во компанијата Zvnder. Таа и Себастијан Тајс, основач на брендот за обувки nat-2 се здружија...

Ikea ќе користи биоразградливи амбалажи од печурки

0
Познатиот производител на мебел Ikea ја разгледува можноста да започне да користи биоразградлив мицелиум кој доаѓа од печурки како дел од своите напори да...