0.4 C
Skopje
недела, јануари 19, 2020
Почетна Тагови саем

Таг: саем

5G, вештачка интелигенција, 3Д печатени автомобили – што ќе ни донесе...

Најголемиот светски саем за потрошувачка електроника, CES 2020, официјално ги отвори своите врати. Во текот на една недела многу големи и мали...

Преку присуство на саеми Витаминка ја продолжува потрагата по нови пазари

Со големиот асортиман, разните производи, широкиот спектар производни програми, Витаминка се претставува на најголемите саеми и со тоа ја продолжува потрагата по...

Електричните велоспеди на Мате Римац ја освоија престижната награда Eurobike Award

Компанијата Greyp Bikes на младиот хрватски иноватор Мате Римац постигна завиден успех на саемот Eurobike 2019 во германскиот град Фридрихшафен. Нивниот нови електричен велосипед...

Саем на книгата од 8 до 14 мај во ВИП Арена...

  Во период од 8. до 14. мај во ВИП Арената Борис Трајковски ќе се одржи 31-то издание на Саемот на книгата, кој веќе втора...

Новиот Transporter 6.1 дебитира на најголемиот светски саем за градежни машини...

По светската премиера на Multivan 6.1 во февруари, Volkswagen Комерцијални возила го претставија новиот Transporter 6.1 во Минхен. Дебито на овој бестселер на комерцијалните...

Започна Online Саемот за мебел на Grouper.mk

Компанијата која е позната како двигател на е-трговијата во земјава и креатор на интересни онлајн маркетинг кампањи, Grouper.mk, го најавува Онлајн Саемот за мебел...

Ексклузивно претставување на Tikveš Chateaux & Domainеs на најголемиот саем за...

Винарската визба „Тиквеш“ вo најдобро светло се претстави на најголемиот светски саем за вино – „Провајн“ (ProWein 2019), кој по 25-ти пат годинава се...

Bugatti постави нов светски рекорд – нивниот „црн автомобил“ беше продаден...

Најновиот автомобил на производителот на луксузни автомобили Bugatti, суперавтомобилот La Voiture Noire, официјално беше претставен вчера на саемот за автомобили во Женева, а она...

ВИДЕО: Римац во Женева ја претстави новата верзија на суперавтомобилот C_Two

https://www.youtube.com/watch?v=mrnGaAVomd8 Rimac Automobili на годинашниот женевски саем за автомобили изложуваат на уште поголем и атрактивен простор, веднаш до Порше, Ауди и Ламборџини. Главната атракција е...

ФОТО: Римац на саемот за автомобили во Женева ќе претстави електричен...

Компанијата Rimac Automobili на својата страница на Facebook се пофали дека на 89-тото издание на саемот за автомобили Motor Show во Женева во вторник...

НАЈПОПУЛАРНИ