Почетна Тагови саем

Таг: саем

“BEAUTY EXPO ’23 “ – Првиот саем за козметика,коса и естетика...

0
На саемот ќе земат учество 40тина изложувачи кои на посетителите ќе им ги претстават новитетите од светот и пазарот на beauty индустријата согласно 2023...

LG во Лас Вегас го откри својот телефон кој се отвора...

0
Компанијата LG на саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас го најави доаѓањето на својот нов смартфон Rollable и потврди дека телефонот ќе се...

Отворен најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во...

0
Вечерва точно во 00:00 на полноќ почна најголемиот регионален онлајн саем за вработување – отворени се над 500 слободни места во преку 80 компании...

Подгответе се: Наскоро 11-ти Регионален онлајн саем за вработување

0
Ако сте во потрага по вашата прва работа или ново работно место, искористете ја шансата што ви се нуди на најголемиот Регионален саем за вработување кој...

Саемот на книга 2020 од 8 до 14 септември на отворено

0
Македонската асоцијација на издавачите со задоволство ја извести јавноста дека традицијата продолжува. И оваа година, во овие вонредни услови за живеење и работење, македонските...

Поради корона вирусот, откажан ITB Berlin, најбитниот светски саем за туризам

0
Најбитниот светски саем за туристичката индустрија ITB Berlin е откажан, потврди германската министерска за здравство Дилек Калајчи, а информацијата беше објавена и на официјалната...

Поради забрана за собирање во поголеми групи, откажан и меѓународниот саем...

0
Традиционалниот Меѓународен саем за автомобили во Женева, кој требаше да се одржи од 5 до 15 март, и официјално е откажан. Но, не поради...

„Витаминка“ се претставува на саемот ISM 2020 во Келн

0
„Витаминка“ има успешно претставување на својот асортиман производи на саемот за кондиторски производи – ISM 2020 во Келн, соопштија од компанијата. Саемот почна вчера...

5G, вештачка интелигенција, 3Д печатени автомобили – што ќе ни донесе...

0
Најголемиот светски саем за потрошувачка електроника, CES 2020, официјално ги отвори своите врати. Во текот на една недела многу големи и мали компании од...

Преку присуство на саеми Витаминка ја продолжува потрагата по нови пазари

0
Со големиот асортиман, разните производи, широкиот спектар производни програми, Витаминка се претставува на најголемите саеми и со тоа ја продолжува потрагата по нови пазари....