21 C
Skopje
сабота, август 15, 2020
Почетна Тагови совети

Таг: совети

Шест совети за пишување на впечатлива професионална биографија

Кога подготвувате професионална биографија, многу е важно уште на почетокот да оставите впечаток кај работодавачот и тој ќе ве запамети како личности која постигнала...

#ИновативностЧита: „Како да создавате пријатели и да влијаете на луѓе” од...

Од одлични совети никогаш доста, особено кога се работи за такви кои ќе ви помогнат постојано да го зголемувате кругот на познаници и да...

Четири работи кои не треба да ви стојат на профилот на...

Се повеќе луѓе првиот впечаток за некого го формираат врз основа на резултатите при пребарување на Интернет. Кога ве проценуваат на професионален план, главно...

Зголемете си ја самодовербата за три месеци со овие чекори

Во животот многу работи зависат од нашата самодоверба и тоа како ќе се поставиме во одредени ситуации. Недостатокот на самодоверба претставува реална пречка кон...

Зошто 8-часовното работно време не функционира?

Работното време од осум часа на ден кој настанал во периодот на индустриската револуција, е веќе застарен и неефикасен пристап на работа. Иако претставувал...

Шест невербални знаци со кои ќе оставите одличен прв впечаток

Секој посакува да остави добар прв впечаток. Постојат неколку нешта кои треба да почнете да ги практикувате доколку и вие сакате да го постигнете...

Совети кои ќе ви помогнат успешно да транзитирате од вработен во...

Многу од вас кои сега го читаат ова, работат за некој друг – помагаат некому да си го изгради својот сон. Најверојатно и вие...

Пет совети за менаџирање на времето кои ќе ви помогнат во...

Со постојано учење на нови вештини, постои едно нешто кое може да ви помогне да бидете успешни - контрола над тоа како го поминувате...

Три лекции кои може да ги научите од лошите шефови

Лошите шефови се негативниот фактор во секој бизнис, а секој нов ден кога треба да се појавите на работа, за вас сигурно претставува предизвик...

Пет нешта кои паметните луѓе никогаш нема да ги кажат на...

Постојат некои фрази кои едноставно никој не треба да ги изговори на работното место. Овие фрази можат да ве прикажат во погрешно светло пред...

НАЈПОПУЛАРНИ