4 C
Skopje
понеделник, декември 9, 2019
Почетна Тагови совети

Таг: совети

Џек Ма советува што да правите во 20-тите, 30-тите, 40-тите години...

„Еднаш во животот обидете се да направите нешто. Работете напорно за нешто. Обидете се да промените нешто. Ништо лошо не може да...

Ноќно фотографирање со телефон – неколку совети од професионален фотограф!

Го прашавме меѓународниот амбасадор на Leica, Кристијан Доулинг, да ги сподели своите совети за ноќно фотографирање врз основа на неговото искуство со P30 Pro. Според...

Седум совети за кадри со паметен телефон со кои може да...

Фотографијата бара око и талент, а ако ги имате, со денешните паметни телефони создавањето извонредна слика е во рацете на секој од вас. Еве...

Патувате сами? Самсунг со седум совети за “соло“ патување ова лето

Кога се работи за патување, милениумците од женски пол ги менуваат правилата и се одлучуваат да патуваат сами ова лето, со повеќе од 4,6...

Во Хрватска пристигна платформата Abi која дава одговори на сите прашања...

По Германија, Италија, Шпанија, Португалија, Франција и Велика Британија, иновативната платформа Abi, која целосно го менува пристапот во професионалната здравствена заштита, пристигна и во...

Сакате да стартувате сопствен бизнис во 2019 година? Еве што треба...

Доколку една од одлуките за годинава беше да стартувате сопствен бизнис, треба да знаете дека се повеќе луѓе се одлучуваат да ја напуштат својата...

Шест безвременски совети од Хенри Форд, Рокфелер, Бенџамин Френклин…

Има причина зошто овие историски личности постојано се споменуваат во театрите, телевизија и на фимови и стотици години по нивното време - тие се...

Шест совети за пишување на впечатлива професионална биографија

Кога подготвувате професионална биографија, многу е важно уште на почетокот да оставите впечаток кај работодавачот и тој ќе ве запамети како личности која постигнала...

#ИновативностЧита: „Како да создавате пријатели и да влијаете на луѓе” од...

Од одлични совети никогаш доста, особено кога се работи за такви кои ќе ви помогнат постојано да го зголемувате кругот на познаници и да...

Четири работи кои не треба да ви стојат на профилот на...

Се повеќе луѓе првиот впечаток за некого го формираат врз основа на резултатите при пребарување на Интернет. Кога ве проценуваат на професионален план, главно...

НАЈПОПУЛАРНИ