19.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023
Почетна Тагови споделување

Таг: споделување

Facebook воведува ново правило за споделување објави

Facebook преку Twitter соопшти дека воведува нви правила во склоп на кои почнува да испробува нов потсетник кој корисниците ќе ги праша...

Facebook им се закани на Австралијците – нема да им дозволи...

Кога австралиските медиуми го притиснаа Google и од него побараа да им плаќа одредена сума за медиумските содржини кои ги прикажува при...

Instagram ќе дозволи да споделувaтe објави од други луѓе – но...

Од Instagram потврдија дека ја тестираат опцијата која на корисниците ќе им овозможи да споделуваат објави од други луѓе во нивните кратки „приказни“. Во...

Snapchat ќе овозможи споделување на содржините и на други мрежи

Од компанијата Snap најавија дека корисниците на Snapchat наскоро ќе можат своите објави на оваа социјална мрежа истовремено да ги споделуваат и на други...

Британки осмислија апликација за споделување на вишокот храна

Остатоците од ручекот, овошјето заборавено во фрижидер или конзервите сокриени во кујнските ормарчиња не мора да завршат во ѓубре. Две Британки осмислија апликација која...

НАЈПОПУЛАРНИ