Почетна Тагови финансии

Таг: финансии

Франкфурт најмногу ќе ќари од Брегзит

0
Банкарскиот систем во Франкфурт е еден од победниците по излегувањето на Велика Британија од Европската унија, се вели во истражувањето на Landesbank. Повеќе од 30 странски...

Њујорк непобедлив на позицијата светски финансиски центар

0
Њујорк ја задржа титулата водечки светски финансиски центар, зголемувајќи предност над второпласираниот Лондон благодарение на неизвесноста во врска со брегзит, со тоа што азиските...

Промовиран порталот „Отворени финансии“

0
Од денеска пред очите на јавноста ставаме финансиски податоци за над дванаесет и пол милиони трансакции. Стандардите се поставени. Секогаш кога некое министерство, агенција...

Со КОНСАЛТИНГ ИНТЕР ГРУП до финансии преку Програмата HORIZON 2020

0
КОНСАЛТИНГ ИНТЕР ГРУП во својство на консултантска компанија со докажани резултати во имплементирањето бизнис стратегии, изработка на финансиски анализи и севкупно финансиско инженерство, управувачко...

Младите земјоделци од денеска можат да конкурираат за финансиска подршка

0
Објавен е нов повик за доделување грантови во висина до 10.000 евра за млади земјоделци и сточари. Парите може да се користат за започнување...

Светски експерти за финансии доаѓаат во Скопје на Конференција за монетарна...

0
Народната банка на Република Македонија (НБРМ) во соработка со Комитетот за преобразување на Бретон Вудс од Париз (The Reinventing Bretton Woods Committee - RBWC)...

Шест бизнис идеи кои можат да ви обезбедат финансиска независност

0
Кога ќе почувствувате дека сте во стеги и дека работата која ја работите не ви носи доволно пари, ви се чини како одлична идеја...

Триглав Осигурување Скопје – со стабилно и доверливо работење до добри...

0
    Групацијата Триглав, овогодинешниот деветмесечен период го заврши со добивка пред оданочување во висина од 64,5 милиони евра. Доколку се земат во вид предвидените прилики...

Пораст на нето добивката на Македонски Телеком за првите 9 месеци...

0
Резултати од работењето на Македонски Телеком за првите девет месеци од 2017 година Македонски Телеком АД-Скопје има водечка позиција на пазарот во фиксни говорни услуги...

Тој не се бричи, тушира ниту користи јавен превоз, но неговиот...

0
Секое утро, Џејсон Венк се буди во 5 часот наутро во својата куќа во Калифорнија и прво нешто што зема во раце е чоколадо,...