4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови храна

Таг: храна

Се зголемува побарувачката на „храна за носење“

  ИГД прогнозира дека британскиот сектор „храна за носење" ќе се зголеми за повеќе од една третина во следните пет години, односно ќе достигне до...

Во иднина нема да јадеме со прибор – храната ќе левитира...

Заборавете на приборот за јадење затоа што храната наскоро можеби ќе левитира директно до нашата уста. Истражувачи од Универзитетот на Сасекс открија дека со...

Денес да донираме храна и да бидеме дел од масовната хуманитарна...

 Денес на пет локации во Скопје започна најмасовната акција за донирање на храна во Македонија -  “Нахрани 1000” во склоп на Мрдни со Прст, ...

Дестилерија од Калифорнија произведува вотка од отпадоци од храна

40% од храната која се одлегува во САД завршува на депонија. Тоа е проблем кој постојано привлекува внимание. Една дестилерија од Сан Диего, Калифорнија...

НАЈПОПУЛАРНИ