19.8 C
Skopje
четврток, октомври 5, 2023
Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Samsung повеќе ќе заработи од iPhone X отколку од Galaxy S8

iPhone X ќе почне да се продава за еден месец и тоа е досега најскапиот телефон на Apple. Освен што на Apple ќе му...

Apple истражува два случаи на пукање на новиот iPhone 8 Plus

Фановите на Apple конечно дојдоа до новиот iPhone 8 Plus, но двајца азиски клиенти веќе останаа без своите нови паметни телефони под чудни околности Поточно,...

Huawei ќе претстави нов паметен телефон со технологија на вештачка интелигенција

Новиот модел Mate 10 ќе пристигне во октомври  Huawei како компанија неодамна ги отстрани Apple од второто место на листата на најголеми произведувачи на паметни...

НАЈПОПУЛАРНИ