4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Најпродаваниот технолошки уред за 2017 година е…

Некои работи очигледно никогаш не се менуваат. Особено кога станува збор за Apple. Нивните производи се прескапи. Иако се одлични уреди, ценовно се преценти,...

Apple призна дека намерно ги прави побавни старите модели на iPhone

Компанијата Apple деновиве ги потврди гласините дека нетранспарентно го забавува работењето на старите модели на iPhone. Признанието ги разочара и некои од најголемите фанови...

Apple го купува Shazam?

Некои медиуми за технологија, како што е TechCrunch, објавија дека Apple е при крај со преговорите за купување на Shazam, апликацијата која ви овозможува...

iPhone X пристигна во продавниците

Apple го пушти во продажба ширум светот iPhone X Телефонот беше промовиран на годишниот настан на компанијата на 22 септември кога беа претставени сите негови...

Apple откри колку ќе чини поправката на новиот iPhone X

iPhone X од денеска е во продажба, а Apple објави неколку информации за цените за поправка на телефонот доколку има потреба.Доколку немате продолжена гаранција,...

Apple во ноември ќе има само 3 милиони телефони iPhone X...

Apple ќе достави околу 2-3 милиони телефони iPhone X пред да почне да се продава. Доколку е вистина, тоа значи дека нема да има...

Apple подготвува iPhone со екран кој се свиткува

Според гласините на јужнокорејските медиуми, Apple ќе соработува со LG на развојот на телефон со екран кој се свиткува. Моментално нема никакви информации за ...

Новите телефони на Apple ќе се отклучуваат со скенирање на лицето

Пред да го претстави новиот iPhone X имаше многу шпекулации за иднината на Touch ID технологијата кај телефоните на Apple. На крајот се случи...

Samsung повеќе ќе заработи од iPhone X отколку од Galaxy S8

iPhone X ќе почне да се продава за еден месец и тоа е досега најскапиот телефон на Apple. Освен што на Apple ќе му...

Apple истражува два случаи на пукање на новиот iPhone 8 Plus

Фановите на Apple конечно дојдоа до новиот iPhone 8 Plus, но двајца азиски клиенти веќе останаа без своите нови паметни телефони под чудни околности Поточно,...

НАЈПОПУЛАРНИ