15.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Apple развива безжични слушалки на кои ќе може да им менувате...

Apple никогаш не бил претерано отворен за новите производи кои ги развиваат. Најголем дел од информациите кои допираат до јавноста доаѓаат од...

Додека светот се бори со пандемијата на корона вирусот, Apple претстави...

Иако последните недели имаше шпекулации, Apple всушност изненади многумина и претстави нов телефон - iPhone SE. Станува збор за поевтина верзија на...

Аpple и Google ги здружија силите во борбата против корона вирусот

Apple и Google склучија необично искуство во овие моменти на криза. Имено, двата технолошки гиганти заедно развиваат технологија која би требало да...

Apple повторно ги отвори своите продавници во Кина

Apple повторно ги отвори речиси сите свои продавници во Кина откако беа затворени неколку недели поради ширењето на корона вирусот. Овој американски...

Корисниците на iPhone и Apple Watch наскоро ќе можат да ги...

Сопствениците на iPhone и Apple Watch наскоро ќе можат да ги користат своите паметни уреди како клучеви за автомобил после надградбата на...

Откриен патент на Apple за телефон со флексибилен екран

Иднината на пазарот за мобилни телефони им припаѓа на телефоните со флексибилен екран, веруваат аналитичарите. Таа револуција, иако не толку успешно, започна...

Apple привремено ќе ги затвори сите 42 продавници во Кина поради...

Apple привремено ги затвора сите свои продавници во Кина поради ширењето на корона вирусот. На кинеската страница на Appleпишува дека сите 42...

Apple во март ќе претстави нискобуџетен iPhone

Apple и официјално е подготвен да се врати на пазарот за нискобуџетни мобилни телефони по пауза од четири години. Компанијата планира да...

Кој е најпопуларниот и најпродаван телефон за 2019 година?

Кога минатата година Apple ги претстави iPhone XS, XS Max и XR, повеќето аналитичари сметаа дека токму најслабиот од телефоните, XR, ќе...

Google, Apple и Amazon заедно прават паметен дом од иднината

Ако ви се допаѓа идејата да имате паметна куќа и не можете да дочекате да живеетe во футуристичката утопија во која се...

НАЈПОПУЛАРНИ