Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Apple подготвува 75 милиони 5G iPhone телефони за годинава

0
Apple побара од доставувачите да направат најмалку 75 милиони 5G iPhone телефони за подоцна годинава, како и нови модели на Apple Watch, нов iPad...

Apple подготвува опција која радикално ќе го смени начинот на кој...

0
Тим Кук со години ги фали можностите и потенцијалот за проширена реалност. Гласините говорат дека следната голема иновација на Apple треба да бидат очила...

Apple ќе ја отвори првата пловечка продавница во светот

0
Малопродажната мрежа на Apple во светот можеби се бори со пандемијата на корона вирусот, но тоа не ја спречува компанијата да инвестира во уникатни,...

Apple сега вреди над 2 трилиони долари

0
Apple стана првата американска компанија која го надмина прагот од 2 трилиони долари. Станува збор за замислен праг, но многу битен и доказ дека...

Apple го претстави десетгодишниот план – до 2030 година сакаат да...

0
Apple најави дека до 2030 година ќе стане карбонски неутрална компанија, односно дека нивното влијание врз околината ќе биде занемарливо. Нивниот план го појасни...

Apple и Samsung почнуваат нов тренд – смартфоните ќе се продаваат...

0
Apple и Samsung веројатно ќе започнат нов тренд на пазарот кој нема да им се допадне на многу корисници. Имено, според гласините кои доаѓаат...

Apple повторни ги затвора продавниците во САД поради корона вирусот

0
Откако повeќе од два месеци целиот свет беше во карантин поради корона вирусот, ситуацијата почна да се поправа. Децата се вратија во градинките и...

Лансирана првата апликација со технологија на Apple и Google за следење...

0
Швајцарија е првата земја во светот која ја искористи приликата и ја употреби заедничката технологија на Google и Apple за да направи сопствена апликација...

Apple продолжува со новата стратегија – ќе претстави нови поевтини уреди

0
Откако неодамна го претстави новиот модел на iPhone, кој иако е базиран на стар дизајн, доаѓа со најмодерен хардвер, чини само 400 долари и...

По прв пат во историјата на Apple конференцијата за девелопери WWDC...

0
По прв пат во историјата на гигантот Apple конференцијата за девелопери Worldwide Developers Conference ќе биде виртуелна и бесплатна, а ќе почне на 22...