Почетна Тагови Bellabeat

Таг: Bellabeat

Хрватски Bellabeat лансираше паметен накит со Сваровски кристали

0
Хрвстаката компанија Bellabeat, која развива врвни преносни уреди, лансираше нов паметен накит Leaf Crystal, кој го украсија со Сваровски кристали. Како и претходниот модел...

Хрватски Bellabeat работи на најмалиот и најпрецизен уред во светот кој...

0
Модата и велнесот е поими познаи на секоја жена, а да се чувствувате добро во сопствената кожа и да изгледате убаво е ништо повеќе...

Новиот хрватски паметен часовник изгледа како елегантен скапоцен накит

0
Од стотици различни преносни гаџети секогаш е интересно да се види некој кој се разликува од другите. Новиот производ на хрватскиот стартап Bellabeat на...

Bellabeat е втора најголема инвестиција во хрватски стартап после Rimac Automobili

0
Хрватскиот стартап Bellabeat во јуни минатата година примил инвестиција од 12,5 милиони евра од AOL Ventures. Ова не е најголема инвестиција во хрватски стартап лани...

Хрватскиот стартап Bellabeat отвори канцеларија во Њујорк и бара 20 вработени

0
Bellabeat е вториот најуспешен хрватски стартап според висината на собрани инвестиции. Стартапот настана во Загреб и произведува high-tech производи за трудници, фитнес следачи и други...