Почетна Тагови Carbon Engineering

Таг: Carbon Engineering

Бил Гејтс планира загадувањето од воздухот да го претвори во еколошко...

0
Дали во иднина воздухот ќе можеме да го претвораме во гориво? Можеби звучи сосема лудо, но токму тоа е идејата на соосновачот на Microsoft,...