Почетна Тагови Chevy Bolt

Таг: Chevy Bolt

Стигна и првата казна за автономен автомобил за непропуштање пешак на...

0
Откако долго време читаме само позитивни вести за автономните автомобили и напредокот на пазарот за беспилотни возила, во последно време се заредија големи проблеми...