-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020
Почетна Тагови China Mobile

Таг: China Mobile

Извршена првата операција на мозок преку 5G на пациент оддалечен 3.000...

Доктор ја направи првата операција во светот на мозок преку мобилната мрежа 5G. На пациент со Паркинсонова болест му бил вграден имплант во мозокот...

НАЈПОПУЛАРНИ