Почетна Тагови Henn-na

Таг: Henn-na

Хотел во Јапонија ги отпушти вработените роботи и ги замени со...

0
Поради автоматизацијата, роботите и вештачката интелигенција многу луѓе остануваат без работа, а најлошото допрва доаѓа во текот на идната деценија, кога роботите ќе можат...