28 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020
Почетна Тагови NEC

Таг: NEC

На Олимписките игри во Токио спортистите ќе ги проверуваат роботи

Бидејќи Токио нема олимписки парк, како многу дуги градови, а натпреварите ќе се одржуваат ширум метрополата, проверката на идентитетот ќе мора да биде брза...

НАЈПОПУЛАРНИ