25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020
Почетна Тагови Xiaomi

Таг: Xiaomi

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат можностите на 6G во Кина

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат во Кина потенцијалните начини на примена на 6G безжичната мрежа, која треба да го надмине својот...

Нов патент на Xiaomi открива смартфон на преклоп со камери кои...

Нов патент на Xiaomi откри смартфон со интересен дизајн. Станува збор за смартфон на преклоп како Moto Razr и Samsung Galaxy Z...

Xiaomi го подготвува првиот телефон во светот со 16 GB меморија

Кинеските телефони со години се познати по одличниот сооднос на цената и квалитетот, а еден од уредите кој е доказ за тоа...

Xiaomi на 5 ноември ќе го претстави својот прв паметен...

Xiaomi на 5 ноември ќе го претстави првиот паметен часовник. Во минатото уредите на Xiaomi наликуваа на тие од Apple, а тоа...

Xiaomi на почетокот на ноември ќе претстави телефон со најмоќната камера...

Од Samsung пред неколку месеци го открија својот најнов сензор за нивните идни камери на смартфоните, а тој сензор има неверојатни 108...

Xiaomi ги поместува границите со својот смартфон Mi Mix Alpha

Најголем дел од производителите на смартфони денес водат битка околу тој кој ќе има поголем екран размера на истиот во однос на куќиштето. Додека...

Се отвори првата Mi Store продавница во Скопје и воедно единствена...

Вчера во ГТЦ Скопје, Mi Store Македонија свечено ги отвори вратите за ново купувачко искуство на производи со висок квалитет, совршени технолошки перформанси, уникатен...

Xiaomi во својот најнов смартфон ќе стави камера од 108 мегапиксели

Компанијата Xiaomi планира на паазарот да пласира смартфон со камера од 108 мегапиксели. Xiaomi преку социјалната мрежа Weibo соопшти дека соработува со Samsung а развојот...

Новиот телефон на Xiaomi ќе може безжично да полни други уреди

Првиот смартфон во светот со реверзибилно полнење беше Huawei Mate 20 Pro, кој на корисниците им овозможуваше со својот телефон да полнат други уреди...

Директорот на Xiaomi ќе го донира својот бонус од милијарда долари...

Зад Xiaomi е одлична година во која кинеската компанија го зазеде четвртото место на глобалниот пазар за мобилни телефони и излеза на берзата во...

НАЈПОПУЛАРНИ