10 C
Skopje
петок, октомври 30, 2020
Почетна Тагови Xiaomi

Таг: Xiaomi

Redmi Note 10 ќе има камера од дури 108 MP

Гласините за новиот смартфон на Xiaomi, Redmi Note 10, кружат веќе некое време, а сега се објавени и некои детали. Имено, неодамна...

Xiaomi претстави технологија за супербрзо безжично полнење – полна батерија за...

И покрај напредокот на технологијата за батерии, денес толку многу ги користиме смартфоните што понапредните корисници би биле среќни ако батеријата издржи...

ВИДЕО: Ова е првиот проѕирен телевизор во светот

Xiaomi деновиве слави 10 години постоење, па по тој повод претставија неколку славенички уреди. Најголемо внимание привлече првиот комерцијално достапен проѕирен телевизор...

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат можностите на 6G во Кина

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат во Кина потенцијалните начини на примена на 6G безжичната мрежа, која треба да го надмине својот...

Нов патент на Xiaomi открива смартфон на преклоп со камери кои...

Нов патент на Xiaomi откри смартфон со интересен дизајн. Станува збор за смартфон на преклоп како Moto Razr и Samsung Galaxy Z...

Xiaomi го подготвува првиот телефон во светот со 16 GB меморија

Кинеските телефони со години се познати по одличниот сооднос на цената и квалитетот, а еден од уредите кој е доказ за тоа...

Xiaomi на 5 ноември ќе го претстави својот прв паметен...

Xiaomi на 5 ноември ќе го претстави првиот паметен часовник. Во минатото уредите на Xiaomi наликуваа на тие од Apple, а тоа...

Xiaomi на почетокот на ноември ќе претстави телефон со најмоќната камера...

Од Samsung пред неколку месеци го открија својот најнов сензор за нивните идни камери на смартфоните, а тој сензор има неверојатни 108...

Xiaomi ги поместува границите со својот смартфон Mi Mix Alpha

Најголем дел од производителите на смартфони денес водат битка околу тој кој ќе има поголем екран размера на истиот во однос на куќиштето. Додека...

Се отвори првата Mi Store продавница во Скопје и воедно единствена...

Вчера во ГТЦ Скопје, Mi Store Македонија свечено ги отвори вратите за ново купувачко искуство на производи со висок квалитет, совршени технолошки перформанси, уникатен...

НАЈПОПУЛАРНИ