19.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023

Ова се моментално најдобрите паметни телефони во светот

Kabtel desktop

Со секој мобилен телефон кој ќе се појави на пазарот доаѓаaт нов дизајн и нови перформанси. И додека Android телефоните и популарниот iPhone имаат само неколку вистински конкуренти на другите платформи, внатрешната конкуренција е исклучително силна, а секој ден станува посилна. 

Корисниците едвај ги чекаат новите модели кои ќе се појават во продавниците. Но, бидејќи сме некаде на половина на годината, сајтот TechRadar одлучи да повлече линија и да истакне некои од најдобрите модели за 2018 година досега. Ова е нивниот избор, како што пренесува Poslovni Dnevnik

1. Samsung Galaxy S9 Plus

2. iPhone X

3. Huawei P20 Pro

4. Samsung Galaxy S9

5. Samsung Galaxy Note 8

6. Huawei Mate 10 Pro

7. OnePlus 6

8. Google Pixel 2 XL

9. Samsung Galaxy S8

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!