19.8 C
Skopje
четврток, октомври 5, 2023

[Аудио] Претприемачот Аризанов: Рушиме табуа за отворените врски и сексуалноста во Индија

Kabtel desktop

Претприемачот од Струмица, Блаже Аризанов преку компанијата „StayUncle“ во Индија овозможува невенчани млади парови да си резервираат хотелски простор, без да бидат предмет на морално малтретирање. Аризанов во интервјуто зборува за индиското патешествие, развојот и предизвиците на стартапот, за новата книга „Белиот трофеј“ и како „StayUncle“ од андеграунд стана мејнстрим феномен.

 

Подкастот и интервјуата од серијалот Skills that Pay the Bills се изработени од Радио МОФНивна цел е да ангажираат млади лидери преку претприемништво и да ја подобрат свеста за клучните економски проблеми со кои се соочува македонската младина.

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!