11 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Ова е првиот велосипед во светот кој нема педали за вртење

Kabtel desktop

Nubike  е велосипед без синџири и без педали за вртење. Дизајнерот на овој генијален изум е Роџер Паркер. Идејата му дошла кога видел како некои велосипедисти мака мачат да го постават синџирот на велосипед на кој му се дупнала гума.

Така дошол на идејата за Nubike. Nubike нема синџири и како што вели Паркер, возењето со овој велосипед е далеку полесно.

Наместо да вртите педали во кружни движења, вие притискате на педали надолу-нагоре, слично како на степер за вежбање. Ова движење е поприродно за ногата и полесно за зглобовите.

Chainless bicycle with a unique frame and drive system

This eye-catching bicycle has drive levers instead of a chain.More info ➡ http://bit.ly/2XUC1Zi

Posted by Startup Selfie on Среда, 03 јули 2019

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •